• Zadzwoń do nas: 667 305 178
 • Napisz do nas:
 • Nasz adres: Rogóżno 6, 37-112 Kosina

Internet Światłowodowy FTTH 2022

Pakiet Prędkość do/od Abonament
FTTH 120M 120 Mbps / 20 Mbps 49zł
FTTH 240M 240 Mbps / 30 Mbps 59zł
FTTH 400M 400 Mbps / 40 Mbps 79zł
Internet

Opłaty instalacyjne

Aktywacja usługi dostępu do Internetu na sieci światłowodowej FTTH z umową na czas określony 24 miesiące 199zł

Dodatkowe korzyści:

 • Nowoczesny gigabitowy router WiFi
 • Gigabitowa światłowodowa sieć lokalna
 • Brak limitów przesyłania danych
 • Publiczny adres IP -10zł
 • W przypadku zajęcia dodatkowych słupów poza magistralą tylko pod jedną instalację opłata 5 zł brutto miesięcznie za każdy dodatkowy słup

Oferta dostępna w miejscowości Rogóżno

Co to jest światłowód ?

Światłowód to nic innego, jak przezroczyste włókno (szklane lub z tworzywa sztucznego), w którym rozchodzi się światło. Jest on obecnie bardzo chętnie stosowany przy budowaniu sieci ze względu na duży zasięg oraz doskonałą przepustowość łączy. W światłowodzie do transmisji danych, zamiast prądu elektrycznego, wykorzystywana jest odpowiednio modulowana wiązka światła (zapobiegająca zniekształceniom sygnału), której źródłem może być laser lub dioda LED.

Rozwój sieci światłowodowych wyznacza nowy kierunek w budowie sieci telekomunikacyjnych. Wśród usług, które zaoferujemy w oparciu o światłowody będą między innymi:

 • Superszybki Internet
 • Telefonia stacjonarna – cyfrowa
 • Telewizyjne transmisje kanałów HD – „telewizja kablowa”
 • Wideokonferencje
 • Wideomonitoring

Technologia przyszłości ?

Usługi multimedialne i sieć światłowodowa to związek doskonały. Dzięki szybkości łącz światłowodowych możliwe stało się dostarczenie takich usług multimedialnych, jak: wideokonferencje, interaktywna rozrywka, gry czy telepraca. Szybkość łącza ma tutaj zasadnicze znaczenie. Telewizja interaktywna w czasie rzeczywistym (IPTV), transmisja filmów na żądanie (VoD) oraz kanały telewizyjne wysokiej rozdzielczości HDTV wymagają wyjątkowo wysokiej przepustowości sieci. Podczas gdy obecnie kierowane do polskich klientów oferty zapewniają średnio 2-8 Mbit/s, technologia PON już teraz pozwoli na przesył danych z prędkością 100 Mbp/s, a nawet 1Gbit/s, a w przyszłości jeszcze większą.

Stosowanie sieci PON pozwala na oszczędną gospodarkę włóknami światłowodowymi (jedno na wielu użytkowników) oraz ograniczenie ilości urządzeń aktywnych po stronie operatora (jeden port światłowodowy na wielu użytkowników). PON to również niezawodność! Właściwości techniczne sieci sprawiają, że jest bardziej bezawaryjna – mniej awarii to zdecydowanie większy komfort użytkowników. Sieć światłowodowa jest również bardziej ekologiczna. Generuje mniejsze straty podczas przesyłu danych, ponieważ nie są tu potrzebne dodatkowe urządzenia służące do utrzymania ruchu.

Nie jesteś w zasięgu światłowodowej sieci?

Mamy dla Ciebie Internet radiowy

Internet radiowy

Pakiet Prędkość do/od Abonament
WIFI 5M 5 Mbps / 1 Mbps 35zł
WIFI 15M 15 Mbps / 2 Mbps 40zł
WIFI 20M 20 Mbps / 3 Mbps 50zł

Aktywacja usługi dostępu do Internetu radiowego z umową na czas nieokreślony 299zł

Budowa sieci internetowych

W ofercie:

 • Nowoczesny router WiFi od 59zł
 • Brak limitów przesyłania danych
 • Publiczny adres IP 10zł

Zasięg naszej sieci:
Rogóżno, Kosina, Korniaktów Północny i Południowy, Białobrzegi, Budy Łańcuckie (prawe i lewe), Kraczkowa, Wysoka.

Internet bez kabla ?

W przypadkach gdy połączenie światłowodowe do budynku nie jest możliwe stosujemy nowoczesne połączenie radiowe w technologii 5GHz. Uruchomienie dostępu do Internetu w lokalu Abonenta wiąże się z uprzednim bezpłatnym sprawdzeniem warunków technicznych. W znakomitej większości przypadków jeśli tylko istnieje bezpośrednia widoczność z domu abonenta naszej bazy 5GHz możemy bez problemów zestawić połączenie do naszej sieci i uruchomić łącze.

Zestawienie łącza 5GHz do naszej sieci polega na montażu u klienta zintegrowanego zestawu odbiorczego (anteny 5GHz), połączenia go kablem komputerowym UTP z komputerem lub routerem WI-FI oraz odpowiednim skonfigurowaniu komputerów klienta. Instalacja w większości przypadków zajmuje ok jednej godziny. Po zakończeniu prac Internet od razu działa na Państwa komputerach.